نمایندگی تعمیرات سامسونگ
آموزش سئو

آشنایی با شرکتهای ساخت لینک

‫یکی از چالشهای کار با شرکتهای ساخت لینک درک چگونگی عملکرد آنهاست. فکر میکنم بخشی از آن ارادی است. شرکتهای ساخت لینک بسیاری وجود دارد که بیشتر کلاهبردار هستند و نمیخواهند  که شما از عملکردشان خبر داشته باشید. آنها سعی میکنند که سرویس خود را بدون توضیح در مورد نتایجشان برای شما به فروش برسانند.

از طرف دیگر برخی از سرویسها از مشکل رایجی رنج میبرند. ناتوانی آنها در توضیح به عموم است چون همه ی افراد اهل فن نیستند بنابراین در این مقاله نیز ممکن است چیزهایی در مورد ساخت لینک بشنوید که برایتان نامفهوم باشد. در واقع، اگر شما قصد خرید لینک ندارید، این مقاله درک ساخت لینک را برایتان آسانتر میسازد .

برخی از این سرویسهای رایج شامل کامنتهای انجمنی ، ثبت نام در دایرکتوری ها توزیعات مطبوعات و غیره میشود ولی حالا میخواهیم به چند موضوعی که در مقالات سئو به آن اشاره نکرده ایم بپردازیم . با چندعبارت عمومی لینک گزاری شروع میکنم اولی لینکهای یک طرفه هستند به این معناست که این لینکها به سایت شما اشاره میکنند و به سایت دیگری نمیرود .

این عبارت معمولا وضعیت های شبکه های لینکی استفاده میشود بنابراین مراقب باشید ممکن است درخواست کنید تا به‫ سایت دیگری لینک نمایید، مثل سایت B در عوض لینک از سایت A خواهد بود، شما  ممکن است به برخی از شبکه های ‫لینک گزاری دست یابید و با لینک خروجی به موتورهای جستجو میگویید که میخواهید ریسک مسدود شدن سایتتان را بپذیرید.

منظور از لینک گزاری عمیق، گذاشتن لینک در وب سایت به جای قرار دادن آن در صفحه خانگی سایت است. این یک کار خوب است به این صورت لینک شما در همه جای سایت منتشر میشود. این عبارت به این معناست که فضای موجود در وب سایت میتواند بدون پایین رفتن در صفحه دیده شود .

معمولا لینکهای بالای صفحه ارزش بیشتری از لینکهای پایین صفحه دارند. از دیگر لینکهای با ارزش لینکهای درون محتوایی است یعنی لینکی که در محتوای وب سایت قرار میگیرد. همچنین احتمالا عبارت صفحه فرود را نیز شنیده اید. این صفحه ای است که لینک‫ به آن اشاره میکند، صفحه ای که بعد از کلیک بازدید کننده بر لینک باز میشود همچنین احتمالا عبارت مرتبط بودن را نیز  شنیده اید، به این معناست که لینک ا‫ز صفحه ای میاید که به نوعی به موضوع سایت شما مرتبط است .

این چیز خوبی است ولی گاها حتی لینکها صفحات غیر مرتبطی هستند و اگر کلیدواژه گزاری شده باشند میتوانند کمک کنند و لینک دائمی نیز هم از اسمش پیداست. شما برای قرار گیری آن پولی پرداخت میکنید تا همیشه بماند ولی اگر واقع بین باشید یک روز احتمالا سایت ناپدید میشود. بسیاری از لینکها اجاره ای هستند و شما  ماهانه آنها را خریداری میکنید. برخی از سرویسها بیان میکنند که لینکها در صفحاتی با رنک خاصی قرار میگیرد که  هر چه رنک صفحه بالاتر باشد لینک ارزش بیشتری داشته و گرانتر است .

شما همچنین ممکن است ادعایی از رنکهای Alexa بشنوید.  Alexa وبسایتی تحلیلی وابسته به Amazon است که لیستی از سایتهای رتبه بندی شده دارد. از اعداد پایینتر و بالاتر هر چه عدد کمتر باشد آن وب سایت محبوب تر است. لینکهای وسیع سایت لینکهایی است که در تمامی صفحات وب سایت قرار دارند به این لینکها بلاگرول یا لینکهای فوتر صفحه نیز گفته میشود ولی همچنین ممکن است در برخی از موارد از لینکهای بلاک شده ی صفحه باشند.

آشنایی با شرکتهای ساخت لینک
آشنایی با شرکتهای ساخت لینک

فید دریپ (Drip Feed)  به معنای ساخت تدریجی لینک ها است به این صورت از افزایش یک دفعه ای لینکها جلوگیری شده و طبیعیتر به نظر میرسد. به دقت در مورد سایتهای لینک گزاری جستجو کنید و مطمئن باشید که چیزی به نام اعداد منحصر به فر را میبینید   CIP به این صورت هر لینک یا‫ مجموعه ای از لینکها از شماره های‫ IP  مختلفی می آیند ولی سه رقم آخر اعداد متفاوت نیستند.

عددی در بلوک C یا  بیشتر تغییر میکند بنابراین لینکها از صفحاتی با شماره های IP نزدیک به یکدیگر نمی آیند و موتورهای جستجو نمیتوانند بفهمند که آنها به هم مربوطند. وقتی که شرکتهای لینک گزاری در مورد لینکهای وبلاگی صحبت میکنند منظورشان چیزهای مختلفی است اولی لینکهای کامنتی وبلاگ است، که لینکها توسط کامنت در پست قرار میگیرند که احتمالا هیچ فایده ای برایتان ‫ندارد ، آنها معمولا nofollow هستند ولی برخی از شرکتها لینکها را در وبلاگهای خودشان میگذارند.

همچنین لینکهای بلاگرول نیز هست که در تمامی صفحات نمایش می یابد. اینها معمولا اجاره ای هستند و شما باید هزینه ی سالانه یا ماهانه برایشان پرداخت کنید همچنین لینکها در مقالات نیز می باشد. در برخی موارد، شما مقاله ای می نویسید و آن را به شرکت میدهید یا اینکه میتوانند آن را برایتان بنویسند به این صورت در مقاله شما یک یا دو لینک کلیدواژه گزاری شده خواهید داشت و تا زمانی که وبلاگ فعال باشد آن مقاله باقی میماند. همچنین برخی از سرویسها چیزهایی به نام پستهای چسبان میسازند که لینکها در پستهای وبلاگ برای مدت معملومی قرار میگیرد.

همچنین ممکن است عبارت نظرات وبلاگی (بررسی وبلاگی) را نیز شنیده باشید، که به این صورت وب سایت بررسی از محصول ارایه میکند . به این صورت لینکها در پست وبلاگ قرار میگیرند نه بلاگرول یا کامنتها همچنین این کارها گاها با قوانین FTC در تعارض است. جز اینکه در بررسی پولی بودن آن را مشخص کنید همچنین بسیاری از سرویسها بوکمارک اجتماعی را نیز ارایه میکنند ، که چندین معنا دارد در حال حاضر شبکه های اجتماعی مختلفی وجود دارد، بزرگترین پرسش این است که لینکها در کدام قرار میگیرند؟ گاها این سرویسها صدها اکانت را در پنج ‫یا ده شبکه اجتماعی میسازند و سپس پستهایی حاوی لینک شما را به آن ارسال میکنند همچنین اینها لینکهایی نیز ارایه میکنند که در پروفایل اکانت قرار میگیرد.

اینها ممکن است اکانتهای شبکه های اجتماعی باشند، ولی میتوانند اکانتهایی از هر وب سایت یا انجمنی که ثبت نام رایگان دارد باشند همچنین برخی از سرویسها squidoo lenses نیز میسازند Squidoo.com سایتی است که اعضای آن قادرند صفحاتی به نام lenses را بسازند که اطلاعاتی در مورد یک سوژه ‫خاص را در آن به اشتراک میگذارند بنابراین این سرویسها lenses هایی در مورد سوژه شما ساخته و لینکهای شما را قرار میدهند.

هر سرویس شبکه اجتماعی که بخواهید، باید توجه داشته باشید که لینکهای قرار گرفته در آن از ارزش بالایی برخوردار نیست یکی دیگر از سرویسهای غیر معمول ‫که ممکن است با آن برخورد کنید Link Wheels میباشد.  Link Wheel شبکه ای از سایتها میباشد که ب سایت هدف لینک میشود ولی با همین الگو به یکدیگر نیز لینک میشوند . به طور خلاصه، اگر ۲۰ سایت A را به B، B را به C، C را به D و غیره لینک کنند و تا R به S و S به T ادامه یابد و سایت T به A لینک کند به این صورت تمامی سایتها به  سایت شما یا هر سایت دیگری ‫که تبلیغ میکنند لینک میکند. شرکتهای Link Wheel گاها از شبکه های اجتماعی نیز استفاده میکنند .اکانتهایی میسازند و از ترکیبی از شبکه های اجتماعی و وب لاگها بهره میبرند.

 

برچسب ها
نمایندگی تعمیرات ال جی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 14 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن