خانه / آموزش سئو / درباره ایندکس گوگل چه می دانید
ایندکس گوگل
ایندکس گوگل

درباره ایندکس گوگل چه می دانید

همان گونه که قبلا گفته ایم، زمانی که موتور جست و جوی گوگل اقدام به بررسی یک سایت می نماید تا بتواند به آن رتبه مناسب خودش را بدهد، تنها به یک فاکتور بسنده نمی کند بلکه تمام جوانب سایت همانند محتوا، روش های ارئه محتوا، سرعت سایت، به روز بودن آن و… توجه می کند. تمام صفحات سایت را بررسی می کند به تک تک لینک های داخلی سر می زند و حتی ریزترین جزئیات را هم آنالیز می کند که در این میان تراکم کلمات کلیدی هم نقش مهمی دارند.

حال گوگل دست به کار می شود. متناسب با فاکتورهای قانونی سئو و همچنین تراکم ایده ال کلمات کلیدی، اقدام به رتبه بندی صفحات سایت می کند و آن ها را در ایندکس خود جای می دهد. در نتیجه زمانی که یک کاربر عبارتی را جست و جو می کند، در نتیجه جست و جو، گوگل لینک هایی را در اختیار او قرار می دهد که رتبه عالی در ایندکس گوگل دارند. پس متوجه شدید که سیستم ایندکس گوگل، سیستم دسته بندی لینک های سایت های مختلف براساس رتبه است. در نتیجه سایت شما زمانی موفق می شود که رتبه اول در ایندکس را داشته باشد.

روش های قرار گیری لینک های سایت در ایندکس

تا این جا شاید جواب سوال بسیاری از افراد مشخص شده باشد که چرا صفحات آن ها ایندکس نمی شود. حال که مشکل را متوجه شدید باید اقداماتی انجام دهید که سایت شما را در لیست ایندکس گوگل قرار دهد. در کنار اعمال روش های صحیح سئو به منظور سئو سایت و در نتیجه قرار گرفتن در معرض دید گوگل، دو روش اصلی برای ایندکس گیری از گوگل وجود دارد که عبارتند از:

۱-     نقشه سایت خود را در اختیار گوگل قراد دهید.

این مثال را به خاطر داشته باشید که زمانی که شما نقشه یک محلی را داشته باشید، خیلی سریع تر به آن می رسید تا این که بخواهید از افارد بین راهی سوال کنید در این زمان اماکن گرماه شدن شما زیاد است. این قانون برای گوگل نیز صدق می کند. شما زمانی که سایت خود را اره اندازی نمودید، نقشه تمام قسمت ها و لینک های سایت را در اختیاز گوگل قرار دهید در این زمان گوگل راحت تر به صفحات دیگر سایت هدایت می شود پس پیشروی کار سریعتر و در نتیجه شانس ایندکس شدن سایت شما بیشتر می شود.

۲-    دریافت لینک از سایت های دیگر را فراموش نکنید.

زمانی که در سایت های دیگر لینک داشته باشید، وقتی گوگل در حال سرچ در آن سایت هست، نا خواسته وارد لینک شم هم می شود و آن صفحه را بررسی می کند و در ایندکس خود قرار می دهد. در زمان دریافت لینک توجه داشته باشید که صفحات بهم ربط داشته باشند تا گوگل به صفحات دیگر هم سر بزند.

حتما بخوانید :

حتما بخوانید

پیدا کردن پیج رنک سایت

پیدا کردن پیج رنک سایت

‫حال میخواهیم به چگونگی پیدا کردن‬ رنک صفحه یک صفحه مشخص بپردازیم‬. احتمالا راحتترین راه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =